Nonfiction 4

Download Albanian Verb Dictionary and Manual by Geoff Husić PDF

By Geoff Husić

Show description

Read or Download Albanian Verb Dictionary and Manual PDF

Best nonfiction_4 books

Control of Spatially Structured Random Processes and Random Fields with Applications (Nonconvex Optimization and Its Applications)

This booklet is dedicated to the learn and optimization of spatiotemporal stochastic approaches, that's, strategies which strengthen at the same time in area and time less than random impacts. those methods are noticeable to happen virtually all over while learning the worldwide habit of advanced structures, together with: - actual and technical platforms - inhabitants dynamics - Neural networks - computing device and telecommunication networks - complicated creation networks - versatile production platforms - Logistic networks and transportation structures -Environmental engineering weather modelling and prediction Earth floor versions Classical stochastic dynamic optimization types the framework of the ebook.

Traditional Irish Cooking: The Fare of Old Ireland and Its Myths and Legends

Conventional Irish Cooking isn't just a standard e-book of recipes, but additionally supplies an perception into the Irish lifestyle. Containing round a hundred recipes and 21 sauce recipes, it comprises either conventional and vintage dishes, in addition to numerous A? nouvelle Irish cuisineA? recipes, endeavoring to mix the simplest of neighborhood constituents in a extra unique and creative demeanour than that of vintage kingdom food.

Extra resources for Albanian Verb Dictionary and Manual

Example text

Irr. Irr. Irr. Irr. Irr. Irr. Irr. Irr. Irr. ) INDICATIVE Present: bërtas, bërtet, bërtet, bërtasim, bërtitni (bërtisni), bërtasin Continuous present: po bërtas, po bërtet, po bërtet, po bërtasim, po bërtitni, po bërtasin Imperfect: bërtitja (bërtisja), bërtitje (bërtisje), bërtiste, bërtitnim (bërtisnim), bërtitnit (bërtisnit), bërtitnin (bërtisnin) Continuous imperfect: po bërtitja (bërtisja), po bërtitje (bërtisje), po bërtiste, po bërtitnim (bërtisnim), po bërtitnit (bërtisnit), po bërtitnin (bërtisnin) Aorist: bërtita, bërtite, bërtiti, bërtitëm, bërtitët, bërtitën Perfect: kam bërtitur, ke bërtitur, ka bërtitur, kemi bërtitur, keni bërtitur, kanë bërtitur Past perfect I: kisha bërtitur, kishe bërtitur, kishte bërtitur, kishim bërtitur, kishit bërtitur, kishin bërtitur Past perfect II: pata bërtitur, pate bërtitur, pat(i) bërtitur, patëm bërtitur, patët bërtitur, patën bërtitur Future I: do të bërtas, do të bërtasësh, do të bërtasë, do të bërtasim, do të bërtitni, do të bërtasin Future II: kam për të bërtitur, ke për të bërtitur, ka për të bërtitur, kemi për të bërtitur, keni për të bërtitur, kanë për të bërtitur Future perfect I: do të kem bërtitur, do të kesh bërtitur, do të ketë bërtitur, do të kemi bërtitur, do të keni bërtitur, do të kenë bërtitur Future perfect II: kam për të pasë bërtitur, ke për të pasë bërtitur, ka për të pasë bërtitur, kemi për të pasë bërtitur, keni për të pasë bërtitur, kanë për të pasë bërtitur SUBJUNCTIVE Present: të bërtas, të bërtasësh, të bërtasë, të bërtasim, të bërtitni, të bërtasin Imperfect: të bërtitja (bërtisja), të bërtitje (bërtisje), të bërtiste, të bërtitnim (bërtisnim), të bërtitnit (bërtisnit), të bërtitnin (bërtisnin) Perfect: të kem bërtitur, të kesh bërtitur, të ketë bërtitur, të kemi bërtitur, të keni bërtitur, të kenë bërtitur Past perfect: të kisha bërtitur, të kishe bërtitur, të kishte bërtitur, të kishim bërtitur, të kishit bërtitur, të kishin bërtitur 43 Back to Index CONDITIONAL Present: do të bërtitja (bërtisja), do të bërtitje (bërtisje), do të bërtiste, do të bërtitnim (bërtisnim), do të bërtitnit (bërtisnit), do të bërtitnin (bërtisnin) Perfect: do të kisha bërtitur, do të kishe bërtitur, do të kishte bërtitur, do të kishim bërtitur, do të kishit bërtitur, do të kishin bërtitur OPTATIVE Present: bërtitsha, bërtitsh, bërtittë, bërtitshim, bërtitshi, bërtitshin Perfect: paça bërtitur, paç bërtitur, pastë bërtitur, paçim bërtitur, paçi bërtitur, paçin bërtitur ADMIRATIVE Present: bërtitkam, bërtitke, bërtitka, bërtitkemi, bërtitkeni, bërtitkan Imperfect: bërtitkësha, bërtitkëshe, bërtitkësh, bërtitkëshim, bërtitkëshit, bërtitkëshin Perfect: paskam bërtitur, paske bërtitur, paska bërtitur, paskemi bërtitur, paskeni bërtitur, paskan bërtitur Past prefect: paskësha bërtitur, paskëshe bërtitur, paskësh (paskej) bërtitur, paskëshim bërtitur, paskëshit bërtitur, paskëshin bërtitur IMPERATIVE bërtit; bërtitni (bërtisni) INFINITIVE Present: për të bërtitur Perfect: për të pasë bërtitur GERUNDIVE Present: duke bërtitur Perfect: duke pasë bërtitur PARTICIPLE bërtitur bie 'to fall' Irr.

INDICATIVE Present: bërtas, bërtet, bërtet, bërtasim, bërtitni (bërtisni), bërtasin Continuous present: po bërtas, po bërtet, po bërtet, po bërtasim, po bërtitni, po bërtasin Imperfect: bërtitja (bërtisja), bërtitje (bërtisje), bërtiste, bërtitnim (bërtisnim), bërtitnit (bërtisnit), bërtitnin (bërtisnin) Continuous imperfect: po bërtitja (bërtisja), po bërtitje (bërtisje), po bërtiste, po bërtitnim (bërtisnim), po bërtitnit (bërtisnit), po bërtitnin (bërtisnin) Aorist: bërtita, bërtite, bërtiti, bërtitëm, bërtitët, bërtitën Perfect: kam bërtitur, ke bërtitur, ka bërtitur, kemi bërtitur, keni bërtitur, kanë bërtitur Past perfect I: kisha bërtitur, kishe bërtitur, kishte bërtitur, kishim bërtitur, kishit bërtitur, kishin bërtitur Past perfect II: pata bërtitur, pate bërtitur, pat(i) bërtitur, patëm bërtitur, patët bërtitur, patën bërtitur Future I: do të bërtas, do të bërtasësh, do të bërtasë, do të bërtasim, do të bërtitni, do të bërtasin Future II: kam për të bërtitur, ke për të bërtitur, ka për të bërtitur, kemi për të bërtitur, keni për të bërtitur, kanë për të bërtitur Future perfect I: do të kem bërtitur, do të kesh bërtitur, do të ketë bërtitur, do të kemi bërtitur, do të keni bërtitur, do të kenë bërtitur Future perfect II: kam për të pasë bërtitur, ke për të pasë bërtitur, ka për të pasë bërtitur, kemi për të pasë bërtitur, keni për të pasë bërtitur, kanë për të pasë bërtitur SUBJUNCTIVE Present: të bërtas, të bërtasësh, të bërtasë, të bërtasim, të bërtitni, të bërtasin Imperfect: të bërtitja (bërtisja), të bërtitje (bërtisje), të bërtiste, të bërtitnim (bërtisnim), të bërtitnit (bërtisnit), të bërtitnin (bërtisnin) Perfect: të kem bërtitur, të kesh bërtitur, të ketë bërtitur, të kemi bërtitur, të keni bërtitur, të kenë bërtitur Past perfect: të kisha bërtitur, të kishe bërtitur, të kishte bërtitur, të kishim bërtitur, të kishit bërtitur, të kishin bërtitur 43 Back to Index CONDITIONAL Present: do të bërtitja (bërtisja), do të bërtitje (bërtisje), do të bërtiste, do të bërtitnim (bërtisnim), do të bërtitnit (bërtisnit), do të bërtitnin (bërtisnin) Perfect: do të kisha bërtitur, do të kishe bërtitur, do të kishte bërtitur, do të kishim bërtitur, do të kishit bërtitur, do të kishin bërtitur OPTATIVE Present: bërtitsha, bërtitsh, bërtittë, bërtitshim, bërtitshi, bërtitshin Perfect: paça bërtitur, paç bërtitur, pastë bërtitur, paçim bërtitur, paçi bërtitur, paçin bërtitur ADMIRATIVE Present: bërtitkam, bërtitke, bërtitka, bërtitkemi, bërtitkeni, bërtitkan Imperfect: bërtitkësha, bërtitkëshe, bërtitkësh, bërtitkëshim, bërtitkëshit, bërtitkëshin Perfect: paskam bërtitur, paske bërtitur, paska bërtitur, paskemi bërtitur, paskeni bërtitur, paskan bërtitur Past prefect: paskësha bërtitur, paskëshe bërtitur, paskësh (paskej) bërtitur, paskëshim bërtitur, paskëshit bërtitur, paskëshin bërtitur IMPERATIVE bërtit; bërtitni (bërtisni) INFINITIVE Present: për të bërtitur Perfect: për të pasë bërtitur GERUNDIVE Present: duke bërtitur Perfect: duke pasë bërtitur PARTICIPLE bërtitur bie 'to fall' Irr.

Irr. Irr. Irr. Irr. Irr. Irr. ) INDICATIVE Present: bërtas, bërtet, bërtet, bërtasim, bërtitni (bërtisni), bërtasin Continuous present: po bërtas, po bërtet, po bërtet, po bërtasim, po bërtitni, po bërtasin Imperfect: bërtitja (bërtisja), bërtitje (bërtisje), bërtiste, bërtitnim (bërtisnim), bërtitnit (bërtisnit), bërtitnin (bërtisnin) Continuous imperfect: po bërtitja (bërtisja), po bërtitje (bërtisje), po bërtiste, po bërtitnim (bërtisnim), po bërtitnit (bërtisnit), po bërtitnin (bërtisnin) Aorist: bërtita, bërtite, bërtiti, bërtitëm, bërtitët, bërtitën Perfect: kam bërtitur, ke bërtitur, ka bërtitur, kemi bërtitur, keni bërtitur, kanë bërtitur Past perfect I: kisha bërtitur, kishe bërtitur, kishte bërtitur, kishim bërtitur, kishit bërtitur, kishin bërtitur Past perfect II: pata bërtitur, pate bërtitur, pat(i) bërtitur, patëm bërtitur, patët bërtitur, patën bërtitur Future I: do të bërtas, do të bërtasësh, do të bërtasë, do të bërtasim, do të bërtitni, do të bërtasin Future II: kam për të bërtitur, ke për të bërtitur, ka për të bërtitur, kemi për të bërtitur, keni për të bërtitur, kanë për të bërtitur Future perfect I: do të kem bërtitur, do të kesh bërtitur, do të ketë bërtitur, do të kemi bërtitur, do të keni bërtitur, do të kenë bërtitur Future perfect II: kam për të pasë bërtitur, ke për të pasë bërtitur, ka për të pasë bërtitur, kemi për të pasë bërtitur, keni për të pasë bërtitur, kanë për të pasë bërtitur SUBJUNCTIVE Present: të bërtas, të bërtasësh, të bërtasë, të bërtasim, të bërtitni, të bërtasin Imperfect: të bërtitja (bërtisja), të bërtitje (bërtisje), të bërtiste, të bërtitnim (bërtisnim), të bërtitnit (bërtisnit), të bërtitnin (bërtisnin) Perfect: të kem bërtitur, të kesh bërtitur, të ketë bërtitur, të kemi bërtitur, të keni bërtitur, të kenë bërtitur Past perfect: të kisha bërtitur, të kishe bërtitur, të kishte bërtitur, të kishim bërtitur, të kishit bërtitur, të kishin bërtitur 43 Back to Index CONDITIONAL Present: do të bërtitja (bërtisja), do të bërtitje (bërtisje), do të bërtiste, do të bërtitnim (bërtisnim), do të bërtitnit (bërtisnit), do të bërtitnin (bërtisnin) Perfect: do të kisha bërtitur, do të kishe bërtitur, do të kishte bërtitur, do të kishim bërtitur, do të kishit bërtitur, do të kishin bërtitur OPTATIVE Present: bërtitsha, bërtitsh, bërtittë, bërtitshim, bërtitshi, bërtitshin Perfect: paça bërtitur, paç bërtitur, pastë bërtitur, paçim bërtitur, paçi bërtitur, paçin bërtitur ADMIRATIVE Present: bërtitkam, bërtitke, bërtitka, bërtitkemi, bërtitkeni, bërtitkan Imperfect: bërtitkësha, bërtitkëshe, bërtitkësh, bërtitkëshim, bërtitkëshit, bërtitkëshin Perfect: paskam bërtitur, paske bërtitur, paska bërtitur, paskemi bërtitur, paskeni bërtitur, paskan bërtitur Past prefect: paskësha bërtitur, paskëshe bërtitur, paskësh (paskej) bërtitur, paskëshim bërtitur, paskëshit bërtitur, paskëshin bërtitur IMPERATIVE bërtit; bërtitni (bërtisni) INFINITIVE Present: për të bërtitur Perfect: për të pasë bërtitur GERUNDIVE Present: duke bërtitur Perfect: duke pasë bërtitur PARTICIPLE bërtitur bie 'to fall' Irr.

Download PDF sample

Rated 4.14 of 5 – based on 19 votes